Přírůstek do rodiny - Aprilia Pegaso 650   Tak Srny si konečně pořídil motorku. Bylo na čase, vždyť to byl právě on kdo mě ukecal ke koupi mojí Terezky. No a tím pádem jsme dva, na založení motocyklové sekce při fotografickém kroužku při LKP (zasvěcení pochopí).
Tak jak tedy vypadá nový přírůstek? Znalcům nemusím nic říkat, pro ostatní snad pomůže několik fotografií (i když ve skutečnosti stejně vypadaj obě motorky maličko jinak - tak nějak větší).

PegasoTransalp

Oboje je samozřejmě ta správná kategorie, tedy cestovní enduro. Rozdíl je ve váze, Pegaso je o nějakých 20 kg lehčí, Terezka je dvouválec, Pegaso pouze jedno.

Vibrace jednoválce oproti dvouválci jsou patrné, jezdecká pozice u obou motorek příjemná a přirozená, ale obojí ještě musí prověřit letošní sezóna.

Obě palubní desky poskytují zhruba stejné informace, rozdíl je jen v designu. U Pegasa je navíc kontrolka na palivo, což mi u Terezky trochu chybí, na druhou stranu má Pegaso jen jednu kotrolku na ukazatele směru, tedy nevím, kam zrovna blikám. A ještě jedna maličkost u Pegasa mi vadí - horší nulování denního počítadla, které se provádí otáčením až na nuly. U Transalpa stačí jednoduše zmáčknout.

Jedna věc je jistá, Pegaso je hezká motorka a sluší klukům i holkám :o))
ZPĚT